Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Tak będzie wyglądał nowy rząd? 14 ministerstw i Kaczyński wicepremierem!

Dziennikarze RFM FM nieoficjalnie ustalili końcowy kształt rządu po zmianach, które mają zostać ogłoszone w tym tygodniu. To efekt kilkutygodniowych negocjacji wewnątrz koalicji Zjednoczonej Prawicy.

To był bardzo burzliwy okres w obozie Zjednoczonej Prawicy. Długotrwałe negocjacje oraz walka o wpływy niemal zakończyły się rządem mniejszościowym i przedterminowymi wyborami. Ostatecznie Zbigniew Ziobro dogadał się z Jarosławem Kaczyńskim. Na wszystko z boku patrzył Jarosław Gowin, który już w tym roku starł się z Kaczyńskim w sprawie wyborów korespondencyjnych.

Zjednoczona Prawica podpisała nową umowę koalicyjną i może skupić się teraz na odświeżeniu rządu. A on ma wyglądać nowocześnie i "taniej". Liczba ministerstw w nowych rządzie ma wynieść 14 (do tej pory było ich 22). Ponadto pojawi się dwóch nowych wicepremierów. To stanowisko, oprócz Piotra Glińskiego i Jacka Sasina, piastować będą Jarosław Gowin.... oraz Jarosław Kaczyński. Prezes PiS ma zostać tym "najważniejszym wicepremierem", który będzie kontrolować m.in. Zbigniewa Ziobrę i jego ministerstwo sprawiedliwości.

Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, Przemysław Czarnek zostanie ministrem edukacji i nauki. Zaś Grzegorz Puda ma zostać ogłoszony nowym ministrem rolnictwa. Ponadto Porozumienie i Solidarna Polska mają oddać po jednym ministerstwie w zamian za obsady ministra bez tek. Z informacji RFM FM wynika, że Zbigniew Ziobro postanowił "poświęcić" Michała Wosia, który będzie pracował w kancelarii premiera.

fot. PAP


Komentarze