Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-2 °C
AAA

Szpital św. Barbary – agenci CBA sprawdzają, kto wygrał przetarg na obsługę prawną?

Wiadomości
Dzisiejsza wizyta agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sosnowieckim szpitalu św. Barbary, jak się nieoficjalnie dowiadujemy ma związek z tym, o czym pisała Gazeta Wyborcza. Chodzi o przetarg na obsługę prawną. Dwa pierwsze zostały unieważnione, w trzecim wygrała kancelaria z Sosnowca.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, ostatecznie przetarg wygrał radca, który był już… związany ze szpitalem. Przypomnijmy w styczniu 2019 nowym dyrektorem została dr Alicja Cegłowska. Nowa nominowana dyrektor zdaniem zarządu woj. śląskiego była najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Następuje reorganizacja placówki, zmiana – jak informuje Wyborcza – dotyka też kwestii obsługi prawnej. Jak pisze Gazeta Wyborcza, jeszcze przed zerwaniem umowy z dotychczasową kancelarią prawną, nowa dyrektor zleciła obsługę kancelarii z Sosnowca.

Od dnia wczorajszego (28.01.2020) trwają w naszym szpitalu czynności analityczno-informacyjne w zakresie działalności szpitala. Szpital zapewnia pełne zaangażowanie i współpracę ze służbami w zakresie trwających czynności - mówi Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy sosnowieckiego szpitala im. św. Barbary.

Potem mamy pierwszy przetarg na obsługę prawną, najważniejsze kryterium to cena. Jedna z ofert opiewa na ponad 180 tysięcy, kancelaria z Sosnowca, która wygrywa trzeci przetarg oferuje blisko 370 tysięcy. Pierwszy przetarg unieważniono, drugi zakończył się nie udzieleniem zamówienia. I tym razem jeden z oferentów zaproponował mniej, niż kancelaria z Sosnowca.

W trzecim, jak informuje Wyborcza, warunki zapisano tak, że tylko jedna kancelaria spełniała wymogi. Tak, to kancelaria z Sosnowca. Umowę podpisano – jak informuje Wyborcza – na 3 lata.

Foto: Google


Komentarze