Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Szpital powiatowy w Kluczborku tylko dla zakażonych SARS-CoV-2

Od poniedziałku do odwołania szpital powiatowy w Kluczborku będzie obsługiwał tylko chorych z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Wstrzymana zostaje także działalność wszystkich poradni specjalistycznych przy szpitalu.

Jak informuje na swojej stronie Powiatowe Centrum Zdrowia S.A w Kluczborku, decyzją wojewody opolskiego od wtorku wszystkie łóżka szpitalne w placówce zostaną przeznaczone wyłącznie dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

W związku z tym od poniedziałku do odwołania wstrzymuje się przyjęcia pacjentów bez zakażenia na oddziały: wewnętrzny, chirurgii ogólnej, pediatrii i laryngolgii. Do odwołania wstrzymana jest praca poradni specjalistycznych działających przy szpitalu oraz pracowni endoskopowej - zarówno dla klientów zewnętrznych z NFZ jak i komercyjnych. Pacjenci z zewnątrz (z NFZ i komercyjni) nie będą mogli także korzystać z pracowni rentgenowskiej, mammograficznej i tomografu komputerowego.

Według komunikatu dyrekcji szpitala, Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna, Ośrodek Rehabilitacji w Kluczborku i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wołczynie będą pracowały na dotychczasowych zasadach. (PAP)


Komentarze