Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-2 °C
AAA

Szpital na Parkitce zbiera maski i środki do dezynfekcji!

Miasta
Maseczki z filtrem, maseczki chirurgiczne, odzież ochronna, rękawiczki nitrylowe i środki do dezynfekcji – takie przedmioty można przekazywać Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. NPM w Częstochowie, znanemu jako szpital na Parkitce.

Przedstawiciele placówki uspokajają, że nie brakuje im sprzętu – chodzi o ukierunkowanie płynącej do szpitala pomocy i doprecyzowanie, co może im się przydać.

"W związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 (koronawirus) oraz wzmożonymi działaniami podejmowanymi przez szpitale placówki medyczne w celu ochrony ludzkiego zdrowia i życia zwracam się do Państwa z gorący apelem o wsparcie w zakresie zaopatrzenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NPM w Częstochowie w niezbędny sprzęt, a w szczególności środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji" - napisał dyrektor placówki Zbigniew Bajkowski w piśmie zamieszczonym facebookowej stronie szpitala.

Jak dodał, chodzi m.in. o maseczki z filtrem, maseczki chirurgiczne, gogle oraz okulary ochronne, odzież ochronną, rękawiczki nitrylowe, środki do dezynfekcji, stetoskopy oraz koce medyczne i bakteriostatyczne. Sprzęt ten można przekazywać w poniedziałek i wtorek od 16 do 17 na teren parafii św. Faustyny Kowalskiej w Częstochowie.

Barbara Halkiewicz z biura prasowego szpitala zaznaczyła w rozmowie z PAP, że opublikowany godzinę wcześniej apel nie oznacza, że szpital jest niewystarczająco zaopatrzony. W sytuacji, gdy od kilku dni dzięki inicjatywie lokalnych przedsiębiorców do szpitala są przesyłane przeróżne artykuły, chodzi o doprecyzowanie, co rzeczywiście może się przydać personelowi – wskazała.

"Pismo zostało sporządzone dlatego, że wiele firm i przedsiębiorców samoczynnie zgłasza chęć udzielenia wsparcia naszej placówce. Celem niniejszego pisma było udzielenie kompleksowej informacji na temat przedmiotów medycznych, które w związku z obecną sytuacją są szczególnie przydatne. Tym samym chcieliśmy ograniczyć liczbę pytań i telefonów od osób chcących udzielić nam pomocy i zawrzeć wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu" - podali przedstawiciele szpitala na Facebooku.

Poprosili o śledzenie przekazywanych przez nich informacji i powstrzymanie się od spekulacji dotyczących stanu zaopatrzenia szpitala na Parkitce. "Obecnie nie jesteśmy w stanie w stu procentach przewidzieć dalszego rozwoju sytuacji. Nie zmienia to faktu, że doceniamy każdą pomoc ze strony rodzimych firm. Jest to dla nas niezwykle istotne i odczuwamy dumę, że jako społeczeństwo potrafimy w tej trudnej sytuacji zmobilizować wszystkie siły i wspólnie przeprowadzać skuteczne działania na rzecz ochrony zdrowia" - podsumowali.


Komentarze