Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

Sześć nowych zakażeń koronawirusem w kopalniach, przybyło 68 ozdrowieńców

W środę przybyło sześć nowych przypadków koronawirusa wśród górników, a kolejnych 68 osób uznano za ozdrowieńców - wynika z informacji kopalń. Obecnie z COVID-19 zmaga się 326 górników – blisko trzy czwarte mniej niż cztery tygodnie temu, kiedy liczba zakażeń sięgała 1,3 tys.

Łącznie, według środowych danych trzech spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8232 górników z Polskiej Grupy Górniczej (PGG), Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) i prywatnej kopalni Silesia. Wyzdrowiało 7906 osób, czyli ponad 96 proc. wszystkich zakażonych.

Według danych PGG koronawirusa pokonało dotąd 2975 pracowników spółki (92,8 proc.) z 3207 zakażonych od początku pandemii. W PGG chorują obecnie 232 osoby. Minionej doby w spółce przybyło sześć nowych zakażeń i 60 ozdrowieńców. 298 górników z PGG jest na kwarantannie.

W JSW liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosiła w środę 4137 (od wtorku nie przybyło nowych przypadków), z których 4081 osób (98,6 proc.) jest już wyleczonych; w środę przybył jeden ozdrowieniec. Nadal choruje 56 pracowników. Na kwarantannie jest 28 górników z JSW.

W prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach zanotowano dotąd 298 przypadków infekcji SARS-CoV-2 – od ponad dwóch tygodni nie przybyło tam nowych zakażeń. Wyzdrowiało 260 osób (87,2 proc.), w środę przybyło siedmiu ozdrowieńców. Nadal choruje 38 pracowników, a dziewięciu jest w kwarantannie. (PAP)

Foto: pgg.pl


Komentarze