Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
30 °C
AAA

Szef Komitetu PiS: Rząd po zmianach będzie działał sprawniej i szybciej

Zapowiadaliśmy, że do zmian w rządzie dojdzie na przełomie września i października, i dotrzymaliśmy słowa; celem zmian jest sprawniejsze zarządzanie oraz szybsze podejmowanie decyzji - powiedział PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów; w wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. W rządzie pojawią się też nowe nazwiska, w tym wicepremier Jarosław Kaczyński i ministrowie Przemysław Czarnek i Grzegorz Puda.

W skład rządu wejdzie czterech wicepremierów: oprócz Jarosława Kaczyńskiego, Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Gowin. W obecnym gabinecie Morawieckiego w randze wicepremiera są Sasin, Gliński i Jadwiga Emilewicz.

Znów dotrzymaliśmy słowa - zapowiadaliśmy, że na przełomie września i października dojdzie do rekonstrukcji rządu, i ona nastąpiła

podkreślił Sobolewski.

Jak dodał, celem zmian w Radzie Ministrów - tak jak to od dawana powtarzali politycy PiS - jest "lepsze funkcjonowanie rządu, sprawniejsze zarządzanie oraz szybsze podejmowanie decyzji".

To bardzo istotne w kontekście walki z pandemią koronawirusa oraz jej konsekwencjami

zwrócił uwagę polityk PiS.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował PAP, że po powołaniu nowych ministrów przez prezydenta premier wyda nowe rozporządzenie atrybucyjne, które przyporządkuje poszczególne działy administracji konkretnym ministrom.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował natomiast, że prezydent Andrzej Duda "podjął decyzję, że rekonstrukcja rządu nastąpi w przyszłym tygodniu". (PAP)

Foto: facebook.com/pisorgpl


Komentarze