Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
4 °C
AAA

Szczyrk: policyjny pościg za 18-latkiem

Wiadomości
Policjanci zatrzymali po pościgu 18-letniego kierowcę, który uciekając osobowym renault jechał deptakiem dla pieszych, położonym nad przepływającą przez Szczyrk rzeką Żylicą. Był pod wpływem alkoholu. Grozi mu 5 lat więzienia – podała w środę bielska policja.

Rzecznik bielskich policjantów asp. szt. Roman Szybiak poinformował, że funkcjonariusze patrolujący główną ulicę Szczyrku zwrócili we wtorek uwagę na renault escape. Kierowca - widząc radiowóz - gwałtownie przyspieszył i starał się odjechać.

Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Dawali stosowne sygnały świetlne oraz błyskowe. Kierowca renault je zignorował i zaczął uciekać, łamiąc przepisy kodeksu drogowego. W końcu zjechał na deptak dla pieszych nad Żylicą. Tam, po kilkuset metrach, został zatrzymany przez stróży prawa. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń – zrelacjonował Szybiak.

Rzecznik poinformował, że młodzieniec uciekał, gdyż nie miał prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. Dodatkowo samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu teraz kara nawet 5 lat za kratami, a za popełnione wykroczenia wysoka grzywna i zakaz prowadzenie pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator – powiedział asp. szt. Roman Szybiak. (PAP)


Komentarze