Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Syn Kamila Durczoka wystawił Telekamerę ojca na aukcję WOŚP

Wiadomości
Jedna z ważniejszych nagród w polskich mediach, czyli Telekamera Tele Tygodnia. Kamil Durczok zdobył ją w 2008 roku. Teraz każdy może wylicytować statuetkę, a przy okazji wesprzeć WOŚP.

15 listopada 2021 roku o godzinie 13:45 Kamil Durczok trafił na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie został przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. Jego stan był bardzo ciężki. Zmarła następnego dnia nad ranem (16 listopada o 4:23) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Cały kraj był w szoku. Mimo że znany dziennikarz od kilku lat dzielił ludzi swoimi komentarzami oraz próbował wrócić do zawodu, to jednak wielu przejęło się jego śmiercią. Na pogrzebie w Katowicach-Kostuchnie mimo deszczu trudno było znaleźć wolne miejsce parkingowe. Spora część żałobników musiała czekać poza murami kościoła.

Z okazji zbliżającego się 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, syn Kamila Durczoka postanowił przekazać na aukcję jeden z dowodów na fachowość swojego ojca. Do 14 lutego każdy może wylicytować "kawałek historii polskiego dziennikarstwa), czyli Złotą Telekamerę Tele Tygodnia w kategorii "Informacje", którą Kamil Durczok zdobył w 2008 roku. 

Telekamera nie pojawiła się w aukcjach dla WOŚP przypadkowo, 23 lata syn Kamila Durczoka był pacjentem okulistyki. Po pogryzieniu przez psa 1,5 roczny Kamil trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach na oddział okulistyki dziecięcej. Zdiagnozowano u Niego rozdartą powiekę i szereg obrażeń gałki ocznej. Do dziś rodzina wspomina, że dzięki wykwalifikowanemu zespołowi dr hab. n. med. Erity Filipek oraz dr n. med. Elżbiety Samochowiec - Donocik operacja i leczenie odbyło się bez komplikacji. Pacjent po 10 dniach pobytu w szpitalu, który rodzina wspomina bardzo ciepło, wrócił do domu. W ramach wdzięczności Kamil przekazuje na aukcje Telekamerę ojca, która miała dla Niego niezwykłą wartość - czytamy w opisie aukcji.

LINK DO AUKCJI.


Komentarze