Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

Świętochłowice: inicjatywa referendalna zawieszona z powodu koronawirusa [WIDEO]

Inicjatorki referendum odwoławczego prezydenta Świętochłowic zawiesiły swoją działalność. Decyzję umotywowały zachowaniem bezpieczeństwa w okresie szerzącej się epidemii SARS-Cov-2. Do inicjatywy chcą wrócić po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z pandemią.

Szanowni Państwo, do wczoraj zebraliśmy 5 tys. podpisów mieszkańców Świętochłowic pod inicjatywą odwołania Daniela Begera z funkcji prezydenta naszego miasta. Jednak nie tylko dziś, ale zawsze najważniejsze są rozsądek i odpowiedzialność. Te, w dobie zagrożenia koronawirusem, nie pozwalają nam na kontynuowanie inicjatywy referendalnej. Uważamy, że mieszkańcy powinni podjąć tę decyzję świadomie, bez emocji, mając przed oczami interes naszych Świętochłowic. Trudna sytuacja, w której znalazła się Polska i my wszyscy sprawia, że zdecydowałyśmy się zawiesić proces odwołania prezydenta Świętochłowic. Dziś wszyscy mieszkańcy naszego miasta powinni zostać w domach dbając o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Wierzymy że zagrożenie epidemią szybko minie, a wtedy wrócimy do wspólnej dyskusji i działań na rzecz dobrej przyszłości naszych Świętochłowic. Dziękujemy za rozmowy, za poparcie i codzienna walkę o lepszą przyszłość naszego miasta. Do zobaczenia! - przekazały inicjatorki w oficjalnym wystąpieniu.

CZYTAJ TAKŻE - Zwierzęta nie przenoszą koronawirusa?

Referendystki są zdeterminowane i chcą wrócić do akcji referendalnej odwołującej prezydenta zaraz po ustabilizowaniu sytuacji związanej z koronawirusem w kraju.


Komentarze