Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-5 °C
AAA

Świętochłowice: cztery zarzuty kradzieży usłyszał złodziej elektronarzędzi

Wiadomości
Wspólna praca świętochłowickich kryminalnych i policjantów z prewencji doprowadziła do ustalenia danych, a następnie zatrzymania złodzieja elektronarzędzi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 4 zarzutów.

Śledczy miejscowej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie kilku kradzieży w markecie budowlanym na terenie Świętochłowic. Do zdarzeń doszło w pierwszej połowie maja br. Według ustaleń śledczych skradziono elektronarzędzia warte łącznie blisko 3 tys. zł. Stróże prawa zabezpieczyli monitoringi, jednocześnie ustalając wizerunek sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Wspólna i wnikliwa praca policjantów z wydziału kryminalnego i wydziału prewencji doprowadziła do ustalenia danych złodzieja.

W miniony czwartek policjanci ze świętochłowickiego wydziału kryminalnego pojechali do miejsca zamieszkania rabusia. 41-latek został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie następnego dnia 4 zarzutów kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Jednak kara ta może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy. O dalszym losie świętochłowiczanina zadecyduje sąd.

foto: KMP Świętochłowice


Komentarze