Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Świętochłowice: 8 lat więzienia za składanie fałszywych zeznań

Wiadomości
Nawet 8 lat więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi Świętochłowic, który złożył fałszywe zeznania oraz powiadomił policjantów o przestępstwie, którego nie było. Mężczyzna wymyślił, że został napadnięty, a sprawca ukradł jego auto. Śledczy jednak nie dali się zwieść i szybko ustalili, że kradzież jest sfingowana.

Do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zgłosił się 31-letni świętochłowiczanin, który zawiadomił o popełnionym na jego szkodę przestępstwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że godzinę wcześniej miał paść ofiarą napastnika, który uderzył go w twarz i doprowadził do bezbronności, a następnie zabrał jego opla i odjechał. Do rozboju miało dojść w dzielnicy Piaśniki.

Sprawą zajęli się śledczy ze świętochłowickiej komendy. Okoliczności kradzieży przedstawione przez mężczyznę wzbudziły jednak podejrzenia u przyjmujących zgłoszenie policjantów z wydziału kryminalnego. Ich wnikliwa praca, doprowadziła do ustalenia, że kradzież jest sfingowana. Mężczyzna przyznał się, że wymyślił całą historię.

Zatrzymany świętochłowiczanin spędził noc w policyjnym areszcie. Wczoraj prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut za składanie fałszywych zeznań i fałszywe zawiadomienie o przestępstwie, stosując jednocześnie wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O dalszym losie świętochłowiczanina zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

foto: KMP Świętochłowice


Komentarze