Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Święta na Nikiszu. Tłum ludzi na jarmarku [GALERIA]

Wiadomości
Starannie wyselekcjonowani wystawcy z całej Polski przyjechali na Nikiszowiec. Tłum ludzi przybył do zabytkowej dzielnicy, aby zobaczyć ten wyjątkowy świąteczny jarmark.

Wyjątkowe miejsce musi mieć wyjątkowy jarmark. Nikiszowiec podczas jarmarku chcą zobaczyć nie tylko katowiczanie, ale ludzie z całej Polski, a nawet Europy! Zwiedzający znajdą m.in. stragany z najwyższej jakości rękodziełem i sztuką użytkową. Wszystko okraszone magiczną atmosferą zabytkowego osiedla robotniczego.

Ponadto już tradycyjnie, najmłodsi mogą pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej oraz karuzeli mikołajkowej. Świąteczną atmosferę podkreślają specjalne iluminacje świetlne. Jarmarkowi towarzyszy scena artystyczna, na której usłyszeć można m.in. świąteczne kolędy i pastorałki.

Jarmark na „Nikiszu” trwa jedynie do 8 grudnia, więc niech żałują Ci, którzy nie zdążyli. Na czas imprezy uruchomiona została specjalna linia autobusowa z Katowic, która będzie obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe. Dostępnych jest ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca.

Jarmark przyciąga ogromną liczbę odwiedzających, więc mimo tak dużej ilości miejsc parkingowych nie jest łatwo zaparkować samochód.

Jarmark na Nikiszu pojawił się po raz dwunasty. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością.


Komentarze