Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Strzelanina w Katowicach! Są ranni!

Wiadomości
Strzelanina w Katowicach. Około godziny 23.00 na ulicy Wodnej w Katowicach padły strzały. 54-letni mężczyzna postrzelił 34-latka, który go zaatakował.

– "Kiedy starszy mężczyzna wychodził z budynku 34-latek zaatakował go pałką" – przekazała  Agnieszka Żyłka z katowickiej komendy policji.

54-latek nie zastanawiając się zbyt długo wyciągnął broń i postrzelił młodszego napastnika, po czym uciekł do budynku, z którego wychodził.

To jednak nie koniec niebezpiecznych zdarzeń w tym miejscu. W momencie gdy na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci by udzielić pomocy rannemu, w ich okolicy pojawił się kolejny mężczyzna.

– "Mężczyzna nagle rozpoczął atak na policjantów, był agresywny. Został postrzelony w korpus" – relacjonuje rzecznik katowickiej policji.

Obaj ranni zostali przewiezieni do szpitala, gdzie przeszli operację. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzisiaj około godziny 6.00 rano policjanci wraz z antyterrorystami weszli do mieszkania 54-latka, który użył broni dzień wcześniej. Mężczyzna został zatrzymany.

Broń użytą do postrzelenia 34-latka policjanci odnaleźli w piwnicy. Na razie nie wiadomo, czy 54-latek posiadał pozwolenie. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. 


Komentarze