Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Strajk Kobiet w Katowicach! Protest rośnie w siłę [FOTO+WIDEO]

Szósty dzień protestów w woj. śląskim, które są odpowiedzą na wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i również są wyrazem sprzeciwu wobec obozu rządzącego.

Środowe protesty w całym kraju rozpoczęły się od strajku generalnego kobiet, które nie poszły do pracy lub nie uczestniczyły w zajęciach. Zamiast tego wyszły na "spacery kobiet", aby wyrazić swoje niezadowolenie. Jednak największe protesty odbyły się w wielu miejscach późnym popołudniem. Fala manifestacji nie ominęła także woj. śląskiego, w tym Katowic. Tym razem możemy mówić na pewno o kilkunastu tysiącach uczestników katowickiej manify. 

Po raz pierwszy protest w stolicy woj. śląskiego ominął Archikatedrę. Wszystko zaczęło się na rynku, gdzie dj'e rozgrzewali młodych ludzi muzyką z pogranicza techno i house. Tuż po godz. 19 tłum wyruszył w pochód. Najpierw przez al. Korfantego, następnie skierował się ku ul. Sokolskiej, aby dalej przejść obok nowego dworca międzynarodowego przy ul. Sądowej. Następnie przez ul. Andrzeja i Kościuszki tłum wrócił na rynek, gdzie oficjalnie "spacer" zakończył się pod budynkiem teatru. Część protestujących została na rynku, aby bawić się do muzyki. Zatańczyli m.in. poloneza. 

WIDEO


Komentarze