Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Sprawdź, co w weekend dzieje się w Czeladzi. Na jakie wydarzenia warto się wybrać?

Drugi październikowy weekend w Czeladzi przyniesie mieszkańcom wiele atrakcji. Gdzie warto się wybrać?

Noc Bibliotek 2021

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Hasłem akcji jest „Czytanie wzmacnia”.

Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji - m.in. czytanie fragmentów „Moralności Pani Dulskiej” przez mieszkańców Czeladzi, prelekcję podróżniczą Soni Bały pt. „500 dni przygody - autostopem przez Azję” oraz recital Zbigniewa Tepera. Dzieci zapraszamy do udziału w pokazie eksperymentów fizyko-chemicznych „Magia kontra nauka”, warsztatach plastycznych i grach planszowych.

Ponadto przewidziano konsultacje z dietetykiem, warsztaty rękodzieła prowadzone przez Czeladzkie Koło Gospodyń Miejskich oraz „wzmacniający” posiłek. Początek Nocy Bibliotek w Czeladzi o godz. 15.00. Wstęp wolny.

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

9 października Miasto zaprasza również do Kopalni Kultury na koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska to duet znany zarówno miłośnikom żeglowania, jak i rosyjskich klimatów. Podczas koncertu usłyszymy zarówno rosyjskie ballady Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej, jak i piosenki autorskie oraz szanty i pieśni kubryku.

Początek koncertu o godz. 18.00. Wstęp możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (dostępne do odbioru w Kopalni Kultury) w godzinach otwarcia placówki. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

Sportowe emocje

W weekend w Czeladzi nie zabraknie również sportowych emocji. W sobotę CKS zagra z Grunwaldem Ruda Śląska (godz. 15.00), a w niedzielę Górnik Piaski podejmie ekipę z Poręby (godz. 15.00).

 

Źródło: UM Czeladź