Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

„Speed” nie zwalnia... Przekonał się o tym m.in. kierowca z Myszkowa [Wideo]

Ta specgrupa codziennie skutecznie walczy z piratami drogowymi. Tylko w maju policjanci z grupy "Speed" ujawnili ponad 5 tysięcy wykroczeń drogowych.

Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest znaczne przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych. Stróże prawa stanowczo reagują na takie wykroczenia, o czym przekonał się kierowca osobówki z zamieszczonego poniżej filmu.

42-letni kierowca forda, w Katowicach na ul. Roździeńskiego przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h terenie zabudowanym. Mieszkaniec Myszkowa został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu prawo jazdy za popełnione wykroczenie.

Czytaj także: Myszkowska policja: Nie tak powinien wyglądać Dzień Matki...

W maju policjanci ze śląskiej grupy ”Speed” skontrolowali 54160 pojazdów i ujawnili 5053 wykroczeń na drogach naszego województwa. Większość z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli blisko 4 tysiące mandatów, zastosowali ponad 1000 pouczeń, a w 44 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali także 153 prawa jazdy oraz 177 dowodów rejestracyjnych. Do niechlubnego grona drogowych piratów niestety wciąż dołączają kolejni kierowcy.

Foto/Wideo: Policja Śląska