Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-5 °C
AAA

Sosnowiecki szpital odpiera zarzuty. Na miejscu nie zabrakło anestezjologów

Wiadomości
W czwartek na kilku grupach i stronach facebookowych pojawił się dramatyczny apel pana Łukasza. Prosił o pomoc w znalezieniu anestezjologa, który mógłby uczestniczyć w operacji jego ojca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym św. Barbary w Sosnowcu. Jak twierdził pan Łukasz, wszyscy anestezjologowie w sosnowieckiej placówce trafili na kwarantannę.

Poprosiliśmy o komentarz rzecznika prasowego szpitala, Tomasza Świerkota. Przedstawiciel placówki zdementował plotkę o kwarantannie anestezjologów - informacje opublikowane w sieci w dniu wczorajszym nie zawierają prawdziwych informacji dotyczących braku lekarzy anestezjologów, czy też ich przebywania na kwarantannie, czemu stanowczo zaprzeczam - informuje rzecznik prasowy szpitala.

Wspomniany w facebookowym poście zabieg planowy został przesunięty o kilka dni z uwagi na konieczność przeprowadzenia w tym czasie dwóch pilnych zabiegów ratujących zagrożone życie pacjentów.”

tomasz świerkot

Rzecznik prasowy WSS w Sosnowcu przekazał nam również, że życiu pacjenta nie zagraża niebezpieczeństwo. Planowany zabieg zostanie przeprowadzony po weekendzie. 

Na profilu "Twoje Gliwice" ukazało się sprostowanie od Pana Łukasza. Przyznał, że został wprowadzony w błąd. 

Zostaliśmy wprowadzeni od wczoraj w błąd, informowano nas o braku anestezjologa, wiec postanowiliśmy go poszukać na własną rękę. Dziś po godzinie 15 dowiedzieliśmy się ze brakło lekarza który obsługuje sprzęt do tego zabiegu, brakło jednej osoby z zespołu. Brakło z powodu takiego, że wczoraj w szpitalu musiała być wykonana inna operacja ratująca życie, w tym czasie kiedy miała być operacja taty - informuje pan Łukasz za pośrednictwem strony Twoje Gliwice.

fot. WSS nr 5 w Sosnowcu


Komentarze