Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Sosnowiec: Policja ustala przyczynę wybuchu przed Castoramą [WIDEO]

Wiadomości
Policja ustala okoliczności wybuchu i pożaru, do którego doszło w sobotę rano na parkingu Castoramy w Sosnowcu. Według dotychczasowych ustaleń, w zaparkowanym przed sklepem samochodzie firmy budowlanej, w którym znajdowały się butle z acetylenem, tlenem oraz propanem butanem, doszło do wybuchu, a następnie pożaru. Ranny został kierowca tego samochodu, trafił do szpitala.

Ze sklepu ewakuowano ok. 30 osób – pracowników i klientów. Wybuch uszkodził kilkanaście zaparkowanych w pobliżu samochodów, a także wiatę na wózki i witrynę centrum handlowego, w którą wbił się fragment blachy ze zniszczonego samochodu.

We wraku samochodu znaleziono pozostałości butli na propan butan. Rozszczelnioną butlę z używanym do spawania acetylenem strażacy musieli schładzać przez wiele godzin, prowadząc stałe pomiary temperatury i ograniczając emisję gazu do otoczenia. Ostatecznie niebezpieczny obiekt umieszczono w pojemniku z wodą - poinformował w sobotę wieczorem oficer prasowy sosnowieckiej straży pożarnej starszy kapitan Tomasz Dejnak.

W toku prowadzonego postępowania policjanci będą ustalać m.in., czy samochód firmy budowlanej był przystosowany do przewożenia sprężonych gazów technicznych. (PAP)

Wideo: Sosnowiec998/ Mat. Tomek NH


Komentarze