Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-11 °C
AAA

Sosnowiec: pięcioro pracowników sanepidu z koronawirusem!

Wiadomości
Pięcioro pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu jest zakażonych koronawirusem – podały służby wojewody śląskiego. Pozostałych ponad 40 pracowników stacji poddano kwarantannie. Sosnowiecka stacja została czasowo zamknięta – jej obowiązki przejął sanepid w Jaworznie.

"Osoby zakażone nie wymagały hospitalizacji, pozostają w izolacji domowej. Również pozostali pracownicy będą odbywać 10-dniową kwarantannę w warunkach domowych"

poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Według danych sanepidu w woj. śląskim – gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem – w czwartek liczba zakażonych wynosiła 22 767 – o 148 więcej niż w środę. Od początku epidemii zmarło w regionie 560 osób z COVID-19 – w czwartek poinformowano o sześciu kolejnych zgonach.

Wyzdrowiało ok. 92,1 proc. wszystkich zakażonych (20 970 osób) – w czwartek w regionie przybyło kolejnych 64 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas prawie 389,4 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Hospitalizowanych jest obecnie 220 osób z koronawirusem lub jego podejrzeniem.


Komentarze