Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Sosnowiec: napadli na seniorkę w jej własnym mieszkaniu

Foto: KMP w Sosnowcu
Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwoje agresorów, którzy napadli na 67-letnią kobietę w jej własnym domu. Do zdarzenia doszło około godziny 16.00 w jednym z mieszkań w centrum miasta. Pokrzywdzona została poważnie poturbowana.

Po godzinie 16.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w centrum miasta doszło do napaści.

Do drzwi mieszkania 67-letniej kobiety dobijało się dwoje ludzi. Ponieważ właścicielka znała mężczyznę (kiedyś wyświadczał jej drobne przysługi-pomagając w domu), otworzyła drzwi.

Kiedy tylko to się stało, towarzysząca mu kobieta uderzyła pokrzywdzoną pięścią w twarz. W wyniku ciosu ofiara upadła, a upadając doznała skomplikowanego złamania nogi. Para wtargnęła do domu. Agresorka groziła pokrzywdzonej, która poturbowana leżała, nie mogąc się ruszyć. Napastnicy swobodnie „rozgościli się” w domu plądrując lodówkę 67-latki. Po chwili wyszli.

Dopiero wtedy przerażona kobieta wezwała pomoc. Policjanci błyskawicznie zjawili się na miejscu i już po chwili zatrzymali dwoje sprawców. 39-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty. Kobieta odpowie za uszkodzenie ciała, najście na mieszkanie oraz groźby kierowane pod adresem 67-latki. Grozi jej do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie za najście na mieszkanie, za które może trafić za kraty na rok. Prokurator objął oboje napastników policyjnym dozorem.

 

Źródło: Policja Śląska


Komentarze