Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Sosnowiec: chciał uciec przed policją, staranował 4 samochody

Sosnowieccy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli, a w trakcie ucieczki uszkodził cztery samochody. Do zdarzenia doszło na jednej z najbardziej ruchliwych ulic miasta.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  wczoraj ok godziny 15.30 na ulicy 11 Listopada zamierzali skontrolować kierującego oplem. Dali mu znak do zatrzymania i wskazali miejsce w bocznej uliczce, gdzie powinien stanąć.

Kiedy jednak oni sami się zatrzymali, kierujący minął ich i zaczął się oddalać z dużą prędkością w kierunku ulicy Braci Mieroszewskich. Mundurowi ruszyli za nim, jednak pomimo użycia przez nich sygnałów świetlnych i dźwiękowych, uciekinier nie zamierzał się zatrzymać, tylko przyspieszył i zaczął taranować pojazdy stojące na skrzyżowaniu z ul. Dobrzańskiego.

Ostatecznie, w wyniku zderzeń z innymi autami jego opel stanął. Policjanci natychmiast wyciągnęli go z samochodu i zatrzymali. Okazało się, że wraz nim podróżowały jeszcze 3 osoby. Wyszło na jaw, że 21-letni sprawca nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. 

Drogowy pirat w trakcie ucieczki chcąc przedrzeć się przez skrzyżowanie, uszkodził łącznie 4 samochody. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Źródło: Policja Śląska


Komentarze