Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Słynny raper z Bytomia znęcał się nad partnerką? [WIDEO+18]

Miasta
Jakub Jankowski, znany szerzej pod pseudonimem Kartky, to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Członek QueQuality urodził się w Radomsku, ale wychował w Bytomiu. Jego dynamiczną karierę chce zatrzymać... jego dziewczyna, która oskarża rapera o znęcanie się nad nią.

Modelka oraz partnerka Kartkiego, Wiktoria Cwynar, w poniedziałek na swoim instagramowym profilu opublikowała kilka postów. Poinformowała w nich o tym, że jej chłopak znęcał się nad nią psychicznie oraz fizycznie - Ciąganie za włosy po podłodze, bicie, rzucanie we mnie przedmiotami, aż wreszcie duszenie. Udało mi się wybiec z pokoju nad ranem, do pokoju obok, do przedstawiciela artysty - opowiada modelka. Opublikowała również notkę z przyjęcia na SOR-ze - Pacjentkę pod wpływem alkoholu (wypiła 2 drinki), pobitą przez swojego chłopaka, uderzaną pięściami po głowie.

Temat podłapały portale plotkarskie oraz polskie działaczki feministyczne. Swoje wsparcie dla Wiktorii wyraziły m.in. Maja Staśko oraz Karolina Korwin-Piotrowska. 

We wtorek do sprawy odniósł się sam Kartky. Na jego profilu facebookowym pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym czytamy: 

Prawda jest taka, że od kilku miesięcy jestem szantażowany na wielu płaszczyznach. Przez ostatnie półtora roku zostałem wielokrotnie pobity przez Victorię. Wiem, że to może brzmieć śmiesznie i dla wielu niewiarygodnie. Wszystkie te miesiące, kiedy nosiłem "śmieszne plasterki" to efekt tego, co się działo między Nami. Po KAŻDYM teledysku, od Amnesia Haze do Koszmaru Minionego lata, za KAŻDYM razem, kiedy Victoria nie grała w nim głównej roli, po powrocie do domu byłem kopany, uderzany telefonem w głowę (nie wspominając o innych zachowaniach). Po koncertach robiła mi regularne awantury o „robienie sobie zdjęć z fankami”, do tego dołączmy chore pretensje o to, że muszę pracować i agresję za każdym razem, kiedy połączyła lekarstwa z alkoholem.”

Fan page kartkiego

Osoby, które znają rapera i Wiktorię Cwynar, potwierdzają, iż modelka ma problemy zdrowotne. Raper na dowód swojej niewinności opublikował drastyczny film nakręcony po tym, jak jego partnerka miała dźgnąć go nożem.

Wytwórnia QueQuality odniosła się także do całej sytuacji. Poinformowała, że nie chce angażować się w życie prywatne swoich artystów - Jesteśmy firmą fonograficzną i nie mamy w zwyczaju angażować się w prywatne życie naszych artystów. Ich relacje intymne oraz związki pozostają poza zakresem naszej wiedzy. Jednocześnie chcemy wyraźnie podkreślić, że potępiamy jakiekolwiek formy agresji.
Jesteśmy dalecy od wydawania osądów i skreślania ludzi na podstawie oskarżeń. W naszym odczuciu sprawa powinna zostać finalnie rozstrzygnięta przez odpowiednie instytucje, a nie Internet i media - opublikowano na FP QueQuality.

Na razie policja nie otrzymała żadnego zawiadomienia. Najprawdopodobniej sprawa zakończy się w sądzie, co już zapowiedziała sama Wiktoria. W rozmowie z portalem Pudelek.pl odniosła się do oświadczenia rapera - Wiedziałam, że tak będzie. Na filmie nie jest przedstawione, czy ja dźgnęłam Kubę. Nie zrobiłam tego. Wrócił pijany do domu, sam był agresywny i mnie wyzywał. Stąd moje "oddanie mu" na filmie. Jest to piękny przykład manipulacji tą całą sytuacją. Nie napisałam ani jednej informacji, która byłaby nieprawdziwa - komentuje.

Fot. Instagram Kartky


Komentarze