Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Śląskie: Rośnie liczba wolnych respiratorów i łóżek dla chorych na COVID-19

Wiadomości
W szpitalach woj. śląskiego wolnych jest 1911 łóżek dla chorych na COVID-19 i 123 respiratory – wynika z piątkowych danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

W związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń zmniejsza się także liczba łóżek zarezerwowanych w regionie dla chorych z koronawirusem. W sumie w różnych placówkach są obecnie 4434 zwykłe łóżka z dostępem do tlenu (tydzień wcześniej było ich 5181) i 442 respiratory dla zakażonych koronawirusem (wobec 477 przed tygodniem).

Dane wskazują, że choć sytuacja epidemiczna systematycznie się poprawia, to nadal bardzo wielu chorych potrzebuje wsparcia respiratora. W regionie wolnych jest niespełna 28 proc. dostępnych respiratorów i ponad 43 proc. dostępnych łóżek covidowych.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydaje dyrektorom placówek kolejne zgody na uwalnianie łóżek na potrzeby innych chorych – do połowy maja ma to być w sumie 800 miejsc. W pierwszej kolejności chodzi o łóżka internistyczne, neurologiczne i chirurgiczne.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o kolejnych 765 zakażeniach koronawirusem w woj. śląskim, wobec 6047 nowych przypadków w całej Polsce. To najwyższy wynik po Wielkopolsce, gdzie potwierdzono 777 nowych zakażeń.

Źródło: PAP


Komentarze