Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Śląska wojna o szczepienia. Katowicki radny broni prezydenta Siemianowic Śląskich. "Ma odwagę walczyć o demokrację"

screen Polska Jest Jedna - Facebook
We wtorek znów było głośnio o Siemianowicach Śląskich i prezydencie tego miasta. Wszystko z powodu antyszczepionkowych plakatów. Teraz swoje kilka groszy do całej dyskusji dorzucił katowicki radny.

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech jest jednym z założycieli ruchu Polska Jest Jedna, która sprzeciwia się dzieleniu społeczeństwa na zaszczepionych i niezaszczepionych przeciwko COVID-19 przez między innymi promowanie tych pierwszych. Zapytany co oznacza nazwa ruchu powiedział - Czyli niepodzielona. Polska wolna. Polska walczy o wolność konstytucyjną, o swoje prawa. To jest ta Polska, która sprzeciwia się i będzie walczyć z sanitaryzmem, czyli podziałem Polaków na zaszczepionych i niezaszczepionych - stwierdził we wrześniu Piech w rozmowie z Silesia24..

Rozpoczynamy cykl nagrań osób, które zgłaszały NOP-y, różnego rodzaju objawy choroby po przyjęciu preparatu - zapowiedział kilka miesięcy temu. Dlaczego nazywa szczepionka "preparatem"? - Przygotowanie szczepionki trwa kilka lat (...) nagle mija kilka miesięcy i okazuje się, że szczepionka jest już gotowa, która jest w fazie badań - mówił Rafał Piech.

Pod koniec września opisaliśmy spotkanie prezydenta Siemianowic Śląskich z Wojciechem Olszańskim, który zasłynął z licznych antysemickich wypowiedzi w Internecie i sprzeciwia się szczepieniom. Ten sam Olszański usłyszał zarzuty po 11 listopada, gdzie w Kaliszu uczestniczył w spaleniu tzw. "Statutu kaliskiego".

W poniedziałek znów zrobiło się głośno o Siemianowicach Śląskich. Poseł Polski 2050, Michał Gramatyka poinformował, że na słupach w Siemianowicach Śląskich pojawiły się plakaty, na którym widzimy głowę płaczącego dziecka i wystrzeliwujący rewolwer. Umieszczono też napis: "Rodzicu! To nie są tradycyjne szczepionki", i dalej: "To są eksperymentalne preparaty inżynierii genetycznej, za które rząd i producenci nie chcą wziąć odpowiedzialności". Plakat "informuje" o tym, że rząd oraz media kłamią i przedstawia dane podparte "niby" amerykańskimi danymi. Autorem plakatu jest Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Co to za organizacja?

Jak czytamy na jej stronie - Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców - PSNLiN zostało powołane w związku z aktualną sytuacją zdrowotną i podejmowanymi decyzjami, które budzą nasze wątpliwości i coraz większy niepokój. Ponadto mamy do czynienia z upadkiem służby zdrowia nie tylko w sferze organizacyjnej ale także zaufania Polaków do służby zdrowia. Prezesem jest dr n. med. Dorota Sienkiewicz. Okazało się, że plakaty trafiły nielegalnie na słupy i zostały usunięte decyzją Urzędu Miasta. 

Poseł Gramatyka wystosował do prezydenta Siemianowic Śląskich list w sprawie plakatów oraz wypowiedzi włodarza miasta w mediach. Napisał między innymi: "Pełni Pan, z wyboru mieszkanek i mieszkańców Siemianowic Śląskich, odpowiedzialną i eksponowaną funkcję. Działalność kwestionująca i kontestująca skuteczność naukowych metod walki z COVID-19 nie mieście się w żadnej z definicji zadań samorządu lokalnego. Apeluję do Pańskiej uczciwości i odpowiedzialności, bardzo proszę o powstrzymanie się od tej, szkodliwej dla Polek i Polaków, antyszczepionkowej działalności".

Rafał Piech raczej nie przyjął argumentacji posła Gramatyki. Już w środę na profilu Polska Jest Jedna ponownie mówił o "eksperymentalnych preparatach" i chwilę później dodał bez żadnego związku, że umiera coraz więcej młodych sportowców czy tancerzy. - Moja noga nie powstanie w żadnym takim miejscu i lokalu, gdzie segreguje się ludzi - powiedział prezydent Siemianowic Śląskich na nagraniu opublikowanym w środę. 

We wtorek wieczorem do całej afery z plakatami i prezydentem Siemianowic Śląskich odniósł się... katowicki radny Józef Zawadzki. We wpisie na Facebooku stwierdził, że popiera działania Rafała Piecha. 

Popieram działania pana Prezydenta Siemianowic, który ma odwagę walczyć o demokrację dla swoich wyborców jak i wszystkich Polaków. Jestem oburzony wypowiadanymi w mediach opiniami jakoby pan Prezydent Rafał Piecha broniąc demokracji, nie zgadzając się na segregację na osoby zaszczepione i niezaszczepione był nieodpowiednia osobą, aby piastować stanowisko prezydenta miasta - pisze katowicki radny.

Czy może to zazdrość przemawia przez oponentów, którzy nie umieli zdobyć jednego z największych poprać u swoich mieszkańców? Czy może razi niektórych głęboka wiara i moralność pana Prezydenta? Jestem Radnym od 20 lat , wiele widziałem, dlatego nie zgadzam się aby osoby wątpliwej moralności oceniały osobę Pana Prezydenta - podsumowuje Józef Zawadzki.

 


Komentarze