Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Skruszony członek "Psycho Fans": Katowaliśmy człowieka maczetą, nic nie czułem...

Wiadomości
W wypowiedzi dla Gazety Wyborczej Łukasz B. opowiedział, jak działała najbrutalniejsza grupa pseudokibiców w Polsce! "Planowali oblać kwasem dziewczynę kolegi, który w prokuraturze przyznał się do winy" - opowiada Łukasz B. Jego zdaniem członkowie Psycho Fans często "tracili kontrolę" i potrafili być wyjątkowo bezwzględni.

"W październiku 2017 r. dopadliśmy w Rudzie Śląskiej Dariusza P., jednego z kiboli Górnika Zabrze. Miał dostać łomot, ale jednemu z kolegów puściły hamulce i zaczął mu skakać po głowie, P. zmarł w szpitalu..." - opowiada w wywiadzie skruszony Łukasz B. 

Przypomnijmy: proces członków jednego z najbardziej niebezpiecznych gangów pseudokibiców ruszył w Katowicach.

Łukasz B. mówi w tej rozmowie znacznie więcej - Kiedy zaczęli okładać go maczetami przed blokiem, nie chciałem wyjść na frajera, więc wysiadłem z auta i też zadałem mu kilka ciosów... - to chyba najtragiczniejszy zapis tej rozmowy.

Według ustaleń śledczych, grupa działała od 2010 do 2017 r. Oskarżeni odpowiadają m.in. za handel dużymi ilościami narkotyków, kradzieże z włamaniami, rozboje i pobicia. Skutkiem jednego z brutalnych pobić była śmierć jednego z kibiców konkurencyjnej drużyny piłkarskiej. W innym przypadku sprawcy pocięli maczetami mężczyznę, który doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu. Najcięższe zarzuty – zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszało dwóch oskarżonych. Akt oskarżenia wymienia także m.in. ciężkie uszkodzenia ciała czy rozboje z użyciem maczet.

CZYTAJ TAKŻE: Wniosek o wyłączenie jawności procesu członków "Psycho Fans"

zdjęcia: CBŚP