120838848 3870031803026986 6270813271607424086 o

Redakcja

4 października 2020

W 12 edycji Silesia Marathon 2020 wystartowało 1218 uczestników. Najszybciej trasę maratonu pokonał Andrzej Rogiewicz z Grudziądza. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Golba z Katowice.

Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzony ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce.

Silesia Marathon to nie tylko bieg główny na dystansie 42 km i 195 metrów, ale i liczne biegi towarzyszące.

Najszybciej trasę pokonał Andrzej Rogiewicz z Grudziądza z czasem 2:27:16.00 wyprzedzając tym samym  Mateusza Mrówkę z Radlina i Rafała Czarneckiego z Bliżyna.

W rywalizacji kobiet najszybciej pokonała trasę maratonu Katarzyna Golba z Katowic z czasem 2:52:08.00 przed Lidią Czarnecką z Bliżyna oraz Małgorzatą Rencz z Orzesza.

W związku z pandemią zawodnicy startowali w 250 osobowych grupach. Wśród startujących znalazło się też biegacze z zagranicy!