Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

Silesia Cup. W Bytomiu odbędzie się jeden z największych turniejów karate w Polsce

Już w niedzielę, 8 maja w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach odbędzie się trzynasta edycja Silesia Cup – Międzynarodowego Pucharu Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym. Do Hali na Skarpie przyjadą znakomici zawodnicy, medaliści mistrzostw świata i Europy, rywalizować też będą młodzi utalentowani sportowcy.

W zawodach wystartują zawodnicy od przedszkolaków do seniorów w każdym stopniu zaawansowania. W poprzednich latach w Silesia Cup rywalizowali karatecy z 70 klubów z Polski, Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Brazylii i Egiptu, a w konkurencjach brało udział około 700 uczestników. Tradycją Silesia Cup jest nagradzanie najlepszych zawodników japońską bronią, wykonywaną przez kowala-artystę specjalnie na tę okazję. Dla zwycięzców klub MUKS Ippon Bytom przygotował też atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. karate-gi, plecaki, sprzęt sportowy oraz nagrodę-niespodziankę. Każdy z uczestników otrzyma pamiątki.

Silesia Cup to ważny etap przygotowań do mistrzostw Polski, które odbywają się niedługo po naszym turnieju. Co roku przyjeżdżają do nas najlepsi zawodnicy. W 2017 i 2021 roku w finale oglądaliśmy takich samych zawodników, jak w mistrzostwach Europy”

mówi Janusz Sowa, prezes MUKS Ippon Bytom.

W 2021 roku w Katowicach podczas mistrzostw Europy nawiązaliśmy nowe kontakty i zaprosiliśmy na turniej reprezentacje oraz kluby z takich krajów jak Francja, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowenia, Węgry i Włochy. Już teraz swoją obecność potwierdzili reprezentanci Ukrainy, Czech oraz Litwy”

podkreśla Janusz Sowa.

Warto dodać, że do bytomskiego klubu wciąż napływają zgłoszenia z polskich i zagranicznych klubów, co potwierdza tylko, że odbywająca się od wielu lat w mieście impreza zyskała swój prestiż i rangę.


Komentarze