Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

MKS Będzin pokonał mistrzów Polski! [GALERIA]

Miasta
Do olbrzymiej sensacji doszło w sobotę w Sosnowcu. Jedna z najgorszych drużyn tego sezonu Plus Ligi - MKS Będzin - pokonał obrońcę tytułu - ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle.

Już na dzień dobry siatkarze z Będzina pokazali, że nie poddadzą się bez walki. Dzięki dobrej zagrywce oraz obronie, MKS w pierwszym secie dominował od początku. Podobnie było również w drugiej odsłonie gry, jednak już ZAKSA zaczęła przypominać sobie, jak gra się w siatkówkę. Trzeba zaznaczyć, że gospodarze wykorzystali osłabienie mistrzów Polskich, u których z powodu kontuzji nie mogli zagrać Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek. 

Trzeci set to znów dobra gra MKS-u, który prowadził już 19:15. Wszystko mogło się zakończyć bardzo szybko, ale goście wrócili do gry i odrobili straty. Ostatecznie ZAKSA wygrała na przewagi do 28. Jednak czwarty set to powrót do scenariusza z początku meczu. MKS spokojnie kontrolował grę i cały czas rozbijał rywali dobrymi serwisami.

To dopiero czwarta wygrana MKS-u w tym sezonie - drużyna z Będzina ma 10 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. 

MKS Będzin - Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:19)

MKS; Pająk (6), Sossenheimer (7), Ratajczak (8), Faryna (23), Sobański (15) Gunia (7), Potera (libero) oraz Fornal (7), Buczek, Superlak

Trener: Jakub Bednaruk

ZAKSA: Toniutti (1), Parodi (6), Wiśniewski (10), Baroti (10), Semeniuk (19), Rejno (1), Zatorski (libero) oraz Smith (9), Łukasik (2), Stępień, Grygiel (6)

Trener: Nikola Grbić

MVP: Pająk (MVP)

Sędziowali: Paweł Burkiewicz, Mariusz Gadzina

Widzów: 1450

fot. PAP


Komentarze