Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Sebastian Darul wzywa do kolejnego protestu pod PGG!

Miasta
Okres przedświąteczny to nie jest spokojny czas w Polskiej Grupie Górniczej. Sebastian Darul ze stowarzyszenia "Lepsze jutro dla górnictwa", najpierw oskarżył PGG o oszustwa, a teraz planuje kolejny protest.

W piątek otrzymaliśmy od Sebastiana Darula oświadczenie, w którym poinformował m.in. o tym, że do prokuratury dotarło pierwsze oskarżenie wobec PGG. Chodzi o oszustwa i nieprzepisowe "paski" wypłat. 

CZYTAJ TAKŻE - Jesteśmy oszukiwani na wypłatach

Niespełna 24 godziny później poszedł o krok dalej. Na Facebooku ogłosił przygotowania do kolejnej manifestacji pod siedzibą spółki. Pierwotny termin protestu to 27 stycznia. Jednak, jak sam poinformował, potrzebuje wsparcia ok 20 osób. Tylko wtedy uda mu się zorganizować manifestację.

Górnicy Polskiej Grupy Górniczej od dawna narzekają na złe warunki pracy i niskie płace. Tuż przed Barbórką związkowcy okupowali budynek PGG przez 3 dni - jednak niczego nie zdobyli. Dzień po Barbórce odbył się nieudany protest samych górników. 

Styczniowy protest byłby kolejnym etapem walki górników o swoje prawa poza związkami. W sierpniu tego roku Darul zorganizował pierwszą taką manifestację. Wówczas pod PGG przyszło kilkaset osób. Czy teraz będzie podobnie?


Komentarze