Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Samorządy z woj. śląskiego wypłacają dodatek węglowy

Wiadomości
Po ponad miesiącu czekania samorządy otrzymały pieniądze na dodatek węglowy. Ruszyły wypłaty dla mieszkańców.

W środę, 21 września przed godziną 15:00 Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że wojewodowie otrzymali pierwsze transze na dodatek węglowy. - Apelujemy do samorządów o ich sprawną dystrybucję - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Informację tę potwierdził wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. W krótkich oświadczeniach poinformował, że rozpoczęła się procedura przelewanie pieniędzy do samorządów. - Na konto Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęła pierwsza transza środków na wypłatę #dodatekwęglowy i rozpoczęliśmy procedurę przekazywania ich samorządom - informował wojewoda.

W czwartek rano samorządy z województwa śląskiego rozpoczęły wypłaty dodatku dla mieszkańców.

- Teraz jednak pokazujemy jak działa samorząd. W nocy dostaliśmy długo wyczekiwany i obiecywany przelew, a już teraz ruszają pierwsze wypłaty! W ciągu 24 godzin przelewy dotrą do pierwszych osób, spośród 1800 pozytywnie zweryfikowanych, którzy te pieniądze mogli otrzymać już w pierwotnym terminie – jeszcze w ubiegłym tygodniu – komentuje prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Wypłaty ruszyły również w Bytomiu. - Urząd Miejski przekazał już pieniądze na konto MOPR. Dzisiaj MOPR zrealizuje przelewy w wysokości 3 tys. zł do 6569 osób, które złożyły wnioski w sierpniu i wrześniu a ich wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. Realizacja złożonych w późniejszym terminie oraz wymagających uzupełnień wniosków będzie możliwa, kiedy otrzymamy kolejną pulę środków na wypłaty - informuje prezydent miasta. Mariusz Wołosz.

Mieszkańcy wielu miast i gmin z niecierpliwością czekali na wypłatę dodatku w wysokości 3 tysięcy złotych. Niestety samorządy musiały czekać na środku od rządu, przekazane przez Urzędy Wojewódzkie. Ponadto rząd wprowadzał nowe zmiany, co wiązało się z dodatkową weryfikacją wniosków.