Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Sachajko (Kukiz'15): nie zaszczepię się przeciwko COVID

Wiadomości
Nie zaszczepię się przeciwko COVID-19 dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego - deklaruje poseł Jarosław Sachajko (Kukiz'15), który właśnie uporał się z koronawirusem.

Rząd we wtorek przyjął Narodowy Program Szczepień, którego celem jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na Covid-19 mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

Program szczepień zakłada cztery etapy przeprowadzania zabiegów. Podczas Etapu 0 szczepienia otrzymają m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Polityk Kukiz'15 został zapytany przez PAP, czy zamierza się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, stanowczo odpowiedział: "Nie". "Dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego, który poważnie potraktuje Polaków, to się nie będę szczepił" - dodał.

Przeczytałem ulotkę Pfizera i oni naprawdę za nic nie odpowiadają, więc ja to przechorowałem i nie ma najmniejszego powodu, dla którego miałbym się szczepić”

powiedział.

Choroba posła Sachajki była też jednym z powodów tego, że dotąd nie zarejestrowano koła Kukiz'15. Piątka posłów, która została wydalona z Koalicji Polskiej, miała sformalizować swoje funkcjonowanie w Sejmie w mijającym tygodniu, ale brakowałoby podpisu właśnie chorego polityka. Sachajko przyznaje, że plan jest taki, aby potrzebne dokumenty złożyć w przedświąteczny wtorek.

Tak jak wyrzucić nas łatwo było zaocznie PSL-owi, tak dobrze byłoby, gdyby wszyscy mogli się pod deklaracją podpisali i byli tego świadomi"”

powiedział poseł.

Koło Kukiz'15 ma tworzyć piątka posłów: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk. Związana wcześniej z ugrupowaniem posłanka Agnieszka Ścigaj postanowiła pozostać posłanką niezrzeszoną. (PAP) Fot: www.sachajko.pl