Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-4 °C
AAA

Rybnik: uciekający motocyklista zepchnięty przez radiowóz z drogi; wiózł broń maszynową i narkotyki![WIDEO]

Wiadomości
Broń maszynową, ostrą amunicję i narkotyki wiózł zatrzymany przez policjantów z rybnickiej grupy Speed 28-letni motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli i łamał wszelkie przepisy. Ucieczka zakończyła się po kilku kilometrach, kiedy prowadzący radiowóz zepchnął jednoślad do rowu.

O pościgu, który miał miejsce w niedzielę późnym popołudniem, poinformowała w środę rybnicka komenda. Wszystko zaczęło się w pobliżu ulicy 3 Maja w Świerklanach, gdzie policjanci z grupy Speed podczas patrolu zauważyli motocyklistę, jadącego z dużą prędkością pojazdem bez tablicy rejestracyjnej.

„Mundurowi zarejestrowali, że kierowca poruszał się z prędkością 160 km/h w terenie zabudowanym. Nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu. Przyspieszał, chcąc zgubić mundurowych. Po drodze łamał przepisy ruchu drogowego, m.in. wyprzedzając w miejscach niedozwolonych” - relacjonowała rzeczniczka rybnickiej policji asp. Bogusława Kobeszko.

Mundurowi przez siedem kilometrów ścigali aprilię. W Wodzisławiu Śląskim na łuku drogi zrównali się z motocyklistą i użyli radiowozu, by zatrzymać motocykl. Po lekkim uderzeniu w motocykl kierowca stracił panowanie nad jednośladem i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Próbował jeszcze uciekać pieszo w stronę lasu, ale po krótkim pościgu mundurowi obezwładnili go i zatrzymali.

Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Był trzeźwy, jednak narkotester wykazał, że ma w organizmie amfetaminę i marihuanę, pobrano mu krew do badań. W plecaku jastrzębianina stróże prawa znaleźli pistolet maszynowy, ostrą amunicję oraz kilkanaście gramów narkotyków.

Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był ani zarejestrowany ani ubezpieczony. Podczas przeszukania mieszkania 28-latka śledczy z rybnickiej komendy zabezpieczyli jeszcze kilka gramów narkotyków oraz pieniądze w różnych walutach, łącznie około 27 tys. zł.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, we wtorek usłyszał prokuratorskie zarzuty: posiadania broni palnej bez zezwolenia, posiadania środków odurzających, kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mężczyzna odpowie również za wszystkie wykroczenia drogowe, które popełnił.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Rybniku 28-latek został objęty policyjnym dozorem i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe, nie może też opuszczać kraju. Mężczyzna przyznał się do winy. Był już wcześniej znany policji, ma na koncie przestępstwa narkotykowe.(PAP)


Komentarze