Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-2 °C
AAA

Rybnik: Policja poszukuje kobiety, która okradła seniorkę[FOTO]

Wiadomości
Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Rybniku prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy na szkodę 77-letniej mieszkanki miasta. Do zdarzenia doszło 28 września br., a poszkodowana dobrze zapamiętała twarz podejrzanej. W Laboratorium KWP W Katowicach wykonano portret pamięciowy sprawczyni, który publikujemy i prosimy o jego rozpowszechnienie. Jeśli ktoś rozpoznaje kobietę - prosimy o kontakt z Policją.

Do zdarzenia doszło 28 września br. na terenie Rybnika. Do drzwi mieszkania pokrzywdzonej zapukała kobieta, która pod pretekstem braku jedzenia dla dziecka weszła do mieszkania. Kiedy 77-latka przygotowywała żywność - do mieszkania weszła druga kobieta. Wykorzystując chwilową nieuwagę mieszkanki Rybnika, sprawczyni okradła seniorkę. Poszkodowana zorientowała się dopiero po wyjściu podejrzewanych osób, że z szafy w mieszkaniu skradziono gotówkę.

W toku prowadzonego postępowania, na podstawie podanego przez pokrzywdzoną rysopisu sporządzono portret pamięciowy sprawczyni.

Rysopis poszukiwanej kobiety: osoba o ciemnej karanacji ciałaj, szczupłej budowy ciała, wiek około 35-40 lat, 165 cm wzrostu, włosy koloru czarnego, proste, długie, spięte z tyłu głowy, oczy piwne.

W chwili kradzieży kobieta ubrana była w kurtkę długą – flauszową koloru czerwonego i bluzkę koloru czarnego.

Jeśli ktoś z Państwa ma podejrzenia, co do osoby pasującej do portretu pamięciowego, prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: 47 85 572 80 lub 47 85 572 55.

foto: KMP Rybnik


Komentarze