Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Ruszyło głosowanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

fot. pixabay.com
Ruszyło głosowanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wejdź na: https://bo.bytom.pl/ i zdecyduj, które projekty zostaną zrealizowane. Głosowanie potrwa do 11 października.

Dla tych, którzy chcieliby oddać swój głos, a z różnych przyczyn nie mogą tego zrobić w domu,  udostępnione zostaną punkty konsultacyjne,  w których będzie można zagłosować.   

Warto dodać, że na projekty mogą głosować tylko mieszkańcy Bytomia. Ponadto w tej edycji BBO każdy uprawniony do głosowania dysponuje dwoma głosami, dzięki czemu będzie mógł oddać swój głos na jeden lub dwa projekty:

  • jeden głos na projekty o wartości od 500 tys. zł do 2 mln zł  - do wyczerpania kwoty 2 mln zł,
  •  jeden głos na projekt o wartości poniżej 500 tys. zł  - do wyczerpania puli środków  przewidzianych w budżecie miasta na BBO po uwzględnieniu projektów wybranych w pierwszym progu kwotowym.

 

Przypomnijmy, że do głosowania zakwalifikowano 39 projektów: 15 projektów z puli od 500 tys. zł do 2 mln zł oraz 24 inicjatywy, których realizacja nie przekroczy 500 tys. zł.

Wśród zgłoszonych projektów znajdują się m.in. remonty dróg,  chodników, budowa placów zabaw i parkingów.  Są też propozycje projektów społecznych związane z organizacją imprez czy projektami stawiającymi na naukę języków obcych już od najmłodszych lat.

Głosowanie potrwa do 11 października, a wyniki ogłoszone zostaną do 25 października.

 

Źródło: UM Bytom


Komentarze