Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla pumy Nubii. Każdy może pomóc!

Były prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski zainicjował zbiórkę pieniędzy na pomoc prawną dla Pana Kamila, właściciela pumy Nubii. Tej samej, której od kilku dni poszukiwała policja, a którą wcześniej chciało zabrać poznańskie Zoo, na mocy wyroku sądu z Zawiercia.

Zbieramy pieniądze na pomoc prawną dla Pana Kamila, właściciela pumy Nubii z którą musiał uciekać przed bezdusznym wyrokiem sądu skazującym ich na rozłąkę i umieszczenie do końca życia w zoo. Nubia od kilku lata wychowywała się u Pana Kamila w domu wraz z psem i kotem. Jest spokojna, przyjazna i bardzo przywiązana do swego największego przyjaciela. Niestety osoby im nieprzychylne i niekochające zwierząt sprawiły, iż puma Nubia musiała zostać umieszczona w ogrodzie zoologicznym. Każdy kto był chociażby raz w zoo, wie w jakich warunkach przetrzymywane są tam zwierzęta...”

pisze dawid kostempski

I dodaje: Zbyt małe klatki, stres i ciągła publiczna ekspozycja. Wiemy jak bardzo Pan Kamil kocha Nubię i dlaczego dokonał takiego wyboru. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że chore przepisy prawne, narażają go na odpowiedzialność karną. Sam sobie nie poradzi, potrzebuje naszej pomocy. Wiemy, że są możliwości prawne, aby został z pumą Nubią na stałe razem. Proszę pomóż" - czytamy w opisie zbiórki.

Tutaj można wesprzeć akcję

Foto: facebook.com/projektpumapl


Komentarze