Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Ruszają szczepienia dla nauczycieli w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim

Wiadomości
Sosnowiecki Szpital Miejski rozpoczyna szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. Już w piątek, 12 lutego zostanie zaszczepionych pierwszych 50 pedagogów z sosnowieckich szkół, a w następnym tygodniu szczepienia będą kontynuowane.

Szpital jest w stanie realizować nawet ok. 100 szczepień dziennie, jednak ostateczna liczba szczepionych osób uzależniona jest od ograniczonych dostaw szczepionek. Do tej pory zarejestrowanych na szczepienia w Sosnowieckim Szpitalu Miejski zarejestrowanych jest 905 nauczycieli. Szczepienia odbywać się będą w placówce przy ul. Szpitalnej w nowo wyremontowanym budynku DDOM w dzielnicy Zagórze.

Sosnowiecki Szpital Miejski w piątek 12 lutego otrzyma pierwszą dostawę 100 dawek szczepionki przeciwko COVID-19 przeznaczoną dla nauczycieli. Od razu placówka rozpocznie szczepienia pedagogów – w piątek zostanie zaszczepiona pierwsza grupa 50 osób. Szczepienia kontynuowane będą po weekendzie i w poniedziałek 15 lutego szczepionkę otrzyma kolejnych 50 nauczycieli. Następna dostawa 300 preparatów, zamówiona na poniedziałek w Agencji Rezerw Materiałowych, ma dotrzeć do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego w przyszłym tygodniu, wówczas placówka natychmiast poinformuje o kolejnych terminach szczepień dla oczekujących nauczycieli. Obecnie na szczepienia w sosnowieckiej placówce zostało zapisanych 905 pedagogów, ale zarejestrowane do 10 lutego zgłoszenia mogą jeszcze napływać – są przekazywane do szpitala przez NFZ.     

Sosnowiecki Szpital Miejski, jako szpital węzłowy, zrealizował szczepienia medyków, obecnie trwają szczepienia populacyjne osób powyżej 70. i 80. roku życia. Naszym priorytetem jest teraz także odpowiednia organizacja szczepień dla nauczycieli. Jesteśmy w pełnej gotowości do sprawnej realizacji szczepień pedagogów, możemy szczepić dziennie ok. 100 osób, jednak z uwagi na brak dostępności szczepionek, możliwa liczba szczepień na chwilę obecną wynosi 50. Oczekujemy na dostawy preparatów – to od nich bowiem zależy harmonogram kolejnych szczepień, o których niezwłocznie będziemy informować. Ze względów bezpieczeństwa, szczepienia dla nauczycieli odbywać się będą w udostępnionych na ten cel komfortowych, nowo wyremontowanych, pomieszczeniach w budynku Dziennego Domu Opieki Medycznej naszego szpitala przy ulicy Szpitalnej 1.

mówi Aneta Kawka, Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

Zasady szczepień nauczycieli

Zgłoszenia nauczycieli na szczepienia były dokonywane przez system IT oświaty. Także wśród nauczycieli obowiązuje kolejność szczepień określona rozporządzeniem. W pierwszej grupie, szczepionkę mogą przyjąć: nauczyciele wychowania przedszkolnego, pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna), osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych, kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.


Komentarze