Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Rusza realizacja projektu Rowerem przez Beskidy

Skocz w Beskidy
TAGIBrenna
foto: brenna.org.pl
Już niebawem ruszy realizacja projektu Rowerem przez Beskidy - etap I, na który Gmina Brenna pozyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a także w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki.

W dniu 1 czerwca br. odbyło się przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji czyli firmie MOSTMARPAL Sp. z o.o. z Zarzecza, natomiast 10 czerwca br. przedstawiciele PGW Wody Polskie przekazali wykonawcy teren wałów umożliwiając tym samym rozpoczęcie realizacji inwestycji.

Pierwsza część robót, która jest zaplanowana na 2021r., będzie dotyczyła przebudowy drogi technologicznej na wałach rzeki Brennica na ścieżkę rowerową, na odcinku od granicy z Gminą Skoczów do ul. Bielskiej w Górkach Wielkich.

Kolejne roboty będą dotyczyły przebudowy kładki w ciągu ul. Spokojnej w Górkach Wielkich, a także wykonania odcinak trasy rowerowej na lewym brzegu rzeki Wisły – do granicy z gminą Ustroń.

Całość prowadzonych działań jest częścią partnerskiego projektu realizowanego wspólnie przez Gminę Brenna, Miasto Ustroń i Miasto Wisła, a zakładającego modernizację Wiślanej Trasy Rowerowej oraz utworzenie odcinka regionalnej trasy rowerowej Cieszyn – Bielsko-Biała (nr 604) w Górkach Wielkich na wałach rzeki Brennica (od ul. Nowy Świat do ul. Bielskiej).

Źródło: UM Brenna


Komentarze