Rusza nowy projekt: Śląski Dom Hokeja

Slaski Dom Hokeja konferencja01

Redakcja

3 września, 2021

Śląski Dom Hokeja to nowy projekt Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Mecenasem projektu zostało województwo śląskie. W piątek, 3 września na Stadionie Zimowym w Tychach list intencyjny w tej sprawie podpisali Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego i Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Śląski Dom Hokeja to koncepcja, u której podstaw leży promocja regionu poprzez sport nawiązujący do kultury, pasji i tradycji jego mieszkańców.

Województwo śląskie jest kolebką hokeja na lodzie w Polsce.

To miejsce z którym nierozerwalnie związane są utytułowane drużyny hokejowe, ich legendy i kibice. Wystarczy wspomnieć, że nasze kluby zdobyły aż 24 tytuły Mistrza Polski

mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, dodając, że istotą nowego projektu jest podtrzymywanie dziedzictwa śląskich klubów hokejowych oraz dalszy rozwój dyscypliny w regionie.

Mieszkańcy województwa śląskiego kochają hokej na lodzie. Stąd wywodzi się aktualny mistrz Polski – JKH GKS Jastrzębie. To tutaj grają cztery drużyny występujące w Polskiej Hokej Lidze, która sezon 2021/22 zainauguruje już za tydzień – 10 września. Wreszcie, stąd wywodzą się wybitni zawodnicy reprezentacji Polski. 

 

Mariusz Czerkawski, Krzysztof Oliwa, Henryk Gruth, Dariusz Garbocz czy Adam Bagiński – to tylko kilka z całej listy nazwisk wybitnych hokeistów, którzy grali w zespole GKS-u Tychy – jednej z najlepszych drużyn hokejowych w kraju, pięciokrotnego Mistrza Polski. W Tychach, co jest ewenementem w skali kraju, hokej jest bardziej popularny od piłki nożnej, a każde wydarzenie na Stadionie Zimowym budzi ogromne zainteresowanie kibiców

mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. 

Zawodnicy ze śląskich klubów od lat stanowią siłę reprezentacji Polski w hokeju na lodzie.

W sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w kadrze narodowej było aż 18 hokeistów z województwa śląskiego.

I właśnie w tym regionie rozwija się infrastruktura sportowa – w tym roku otwarto lodowisko w Bytomiu, a w przyszłym planowane jest otwarcie obiektu w Sosnowcu.

Projekt Śląski Dom Hokeja zakłada współpracę obejmującą działania promocyjne oparte na potencjale medialnym Polskiego Hokeja, który w samym tylko sezonie 2020/2021 wypracował ekwiwalent reklamowy przekraczający kwotę 45 mln zł. 

Województwo śląskie jako mecenas Śląskiego Domu Hokeja włączy się także finansowo w organizację ważnych dla dyscypliny wydarzeń. W kalendarzu najważniejszych imprez sportowych są m.in. Mistrzostwa Świata Mężczyzn Dywizji IB (Katowice, 25 kwietnia-1 maja 2022), Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB (Katowice, 8-14 kwietnia 2022), Turniej prekwalifikacyjny kobiet do Igrzysk Olimpijskich (Bytom, 7-10 października 2021) i finał Pucharu Polski (Bytom, 27-29 grudnia 2021 roku). 

 

Ruszamy z projektem Śląski Dom Hokeja, a to świetna wiadomość dla całego środowiska, bo dzięki tej inicjatywie będziemy się rozwijać

mówi Mirosław Minkina, prezes PZHL.

Dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego za zaufanie. Znowu współpracujemy, a to kolejny dowód na to, jak władzom województwa, na czele z marszałkiem Jakubem Chełstowskim, zależy na rozwoju hokeja na lodzie w regionie.

dodał.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 0.8µg/m3 PM2.5: 0.7µg/m3