Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Rusza konkurs "Samorząd Pro Familia 2021"

Wiadomości
Ogłaszamy konkurs "Samorząd Pro Familia 2021" dla samorządów, które prowadzą politykę prorodzinną i chcą się podzielić swoim doświadczeniem - poinformowała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zgłoszenia w konkursie można składać do 31 marca.

Na konferencji prasowej we wtorek szefowa MRiPS Marlena Maląg ogłosiła konkurs dla samorządów "Pro Familia 2021". Wskazała, że jego celem jest zaprezentowanie działań podejmowanych przez te samorządy, które prowadzą politykę prorodzinną i chcą się podzielić swoim doświadczeniem.

Minister poinformowała, że zgłoszenia w konkursie samorządy mogą składać do 31 marca. Samorządy będą mogły zgłaszać się same lub za pośrednictwem organizacji działających na ich terenie, wypełniając specjalną ankietę aplikacyjną.

W ankiecie będzie można zdobyć maksymalnie 100 punktów. Na podstawie ankiet odbędzie się pierwsza selekcja samorządów. Następnie kapituła, której przewodniczyć będzie przewodnicząca Rady Rodziny Dorota Bojemska wraz z czterema członkami Rady Rodziny, będzie tę ankietę oraz tzw. opisowe działania gminy oceniać i rekomendować do kolejnego etapu”

- wyjaśniła Maląg.

Powiedziała, że później kierownictwo resortu rodziny spośród rekomendowanych samorządów wybierze te gminy, które zostaną nagrodzone w konkursie. Zwycięzcy będą ogłoszeni w połowie maja.(PAP)

fot. Twitter Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


Komentarze