Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Rybniku

Głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego w Rybniku trwać będzie od 19 do 23 października. Wszyscy mieszkańcy będą mogli głosować, oddając jeden głos na projekt ogólnomiejski oraz jeden głos na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania. 

Głosować będzie można w sposób tradycyjny – wrzucając kartę do głosowania do urny lub przez Internet. 

Aby zagłosować tradycyjnie, należy udać się do Punktu Informacji Miejskiej halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20). Pracownicy urzędu miasta będą wydawali karty do głosowania, po wcześniejszym wpisaniu danych osoby głosującej. Dane osobowe: imię i nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania zostaną wydrukowane na karcie do głosownia, która zostanie wydana osobie głosującej. Na karcie do głosowania głosujący wpisuje numer projektu lokalnego lub/i numer projektu ogólnomiejskiego.

Każdy głosujący, który uda się do Punktu Informacji Miejskiej halo! Rybnik, otrzyma jedną kartę do głosowania. 

Karty do głosowania będzie można pobrać zgodnie z następującym harmonogramem pracy:
    • poniedziałek – czwartek w godz. 10.00 – 19.00,
    • piątek w godz. 10.00 – 13.00. 

 

Głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego można także za pomocą internetu. Na miejskiej stronie internetowej www.rybnik.eu ukaże się przycisk GŁOSUJ, przekierowujący do strony, na której będzie można oddać głos. Każdy głosujący podaje: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres zamieszkania, następnie wybiera projekty, na które chce zagłosować.

Głosowanie elektroniczne rozpocznie się w poniedziałek, 19 października br. o godz. 08.00, a zakończy w piątek, 23 października br. o godz. 24.00.

Wszystkie projekty lokalne i ogólnomiejskie są wybierane w drodze głosowania. 

W przypadku projektów ogólnomiejskich minimalna liczba głosów, jaka musi być oddana na dany projekt, aby mógł być uznany za wybrany do realizacji, musi wynieść 4 000. 

W przypadku projektów lokalnych – minimalna liczba głosów stanowić musi 5% liczby mieszkańców dzielnicy miasta, której projekt dotyczy 

Miasto zachęca wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu, w szczególności do oddawania głosu przez Internet.  

 

Źródło: Informacja prasowa


Komentarze