Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Rugbyści Hegemona Mysłowice ślą „Szczęść Boże Górniczej Braci"

Siniaki, otarcia, stalowe nerwy i oczy dookoła głowy. Śląścy rugbyści i górnicy maję ze sobą wspólnego o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać.

Myśląc „Śląsk" przed oczami stają nam przede wszystkim kopalniane szyby i górnicze osiedla. Między nimi zaś szpilplace, które od dziesiątek lat zapełniają zawodnicy i kibice. I choć z reguły śląski sport kojarzony jest z piłka nożną, to warto podkreślić, że po II wojnie światowej pierwsze polskie kluby rugby powstawały właśnie na Śląsku.
 
Te tradycję kontynuuje Hegemon Mysłowice, akademia rugby zadomowiona w mysłowickiej dzielnicy Wesoła, która większości osób kojarzy się z KWK „Mysłowice-Wesoła". Wprawdzie większość zawodników Hegemona jedyną szychtę w życiu przeżyła w kopalni soli w Wieliczce, to są wśród nich także prawdziwi hajerzy.
 
7 seniorów drugoligowego Hegemona Mysłowice na co dzień pracuje w pyle i pocie czoła na dole, pokonując przy tym kilometry wielopoziomowego labiryntu, jaki tworzą kopalniane chodniki.

Nie uciekamy od robotniczej tożsamości regionu, wręcz przeciwnie, staramy się ją pielęgnować, dlatego jednym z haseł przyświecających działalności klubu i akademii rugby jest to, że #gramylokalnie. Górnicy w naszych szeregach są zawsze mile widziani, a ich niezwykle ciężka praca należycie doceniana”

piszą rugbyści. 

Dzisiaj Barbórka, czyli święto wszystkich górników, grubiorzy, bergmanów, hajerów i murcków, to święto całego Śląska. Rugbyści Hegemona Mysłowice składają wszystkim najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i spokoju. Ile zjazdów, tyle wyjazdów!

 

informacja prasowa