Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Ruda Śląska: złodziej recydywista aresztowany

Wiadomości
Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 28-latka, który wraz z bratem włamał się do przydomowego warsztatu w Rudzie Śląskiej — Halembie. Mieszkaniec Rudy Śląskiej jest znany stróżom prawa, a w ostatnim czasie był kilkukrotnie zatrzymywany za kradzieże i włamania. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Notoryczny złodziej został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu V z po tym, jak wraz z bratem włamali się do warsztatu w Halembie i skradli elektronarzędzia. 28-latek jest dobrze znany rudzkim stróżom prawa. W przeszłości był już zatrzymywany za włamania i kradzieże.

Podejrzany usłyszał zarzuty licznych włamań i kradzieży na terenie Rudy Śląskiej, jego łupem padły różne przedmioty, które przedstawiały jakąś wartość i można było je szybko sprzedać. Rudzianin z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla notorycznego złodzieja. Sędzia Sądu Rejonowego przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W tym czasie policjanci i prokurator będą mogli uzupełnić i zakończyć postępowania toczące się przeciw podejrzanemu i skierować akty oskarżenia do sądu.

 


Komentarze