Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Ruda Śląska przedstawia budżet. Już wiemy, że zabraknie kasy m.in. na sport

Wiadomości
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
89 mln zł mniej na inwestycje oraz cięcia wydatków m.in. na sport, zabytki i kulturę. To konsekwencje zmniejszonego budżetu miasta. Władze przedstawiły projekt budżetu, który złożono w Regionalnej Izbie Obrachunkowej.

RIO ma czas do połowy grudnia na zaopiniowanie dokumentu. Potem, pod koniec roku, nad budżetem będą obradować rudzcy radni.

[CZYTAJ TAKŻE: Radni z Rudy Śląskiej wciąż przeciw wzrostom podatków. Co dalej?]

Jeszcze niedawno planowaliśmy, że w 2020 r. zrealizujemy inwestycje na poziomie 156 mln zł, jednak zmiany ze strony rządu, w tym obniżka PIT spowodowały duże obciążenia dla miejskiej kasy”

mówi Grażyna Dziedzic, prezydent miasta Ruda Śląska

Miasto tnie wydatki rezygnując z dotacji na sport, zabytki, organizację kolonii i półkolonii, czy stypendia naukowe i sportowe.

Żeby „domknąć” budżet, władze miasta na etapie jego projektowania musiały zwiększyć dochody budżetowe. W projekcie uwzględniono podwyżki stawki podatku od nieruchomości i opłaty za wywóz odpadów. Rada Miasta tych uchwał nie przegłosowała.

Przyszłoroczne wydatki budżetowe zaplanowane zostały w kwocie 871,5 mln zł, natomiast dochody na poziomie 895,7 mln zł. Uzyskana nadwyżka w całości ma zostać przeznaczona na spłatę wcześniejszych kredytów i pożyczek.


Komentarze