Ruch znów wygrywa i zbliża się do lidera!

Ruch

Redakcja

2 listopada, 2019

Ruch Chorzów zmierzył się na wyjeździe z Lechią Zielona Góra. Podopieczni Łukasza Berety wygrali w przekonującym stylu.

Tydzień temu byliśmy świadkami "Najstarszych Derbów Śląska". Ruch Chorzów podejmował u siebie Polonię Bytom. Stadion przy ul. Cichej 6 był wypełniony po brzegi - pierwszy raz od dawna. W tych przyjemnych okolicznościach gospodarze wygrali 3:1.

Teraz Niebiescy wyjechali do Zielonej Góry, aby tam - w ramach 14. kolejki trzeciej ligi - zmierzyć się z miejscową Lechią. Zespół z Chorzowa dominował praktycznie od samego początku. Już w 19. minucie powinien prowadzić 0:1, ale groźny strzał Idzika wybronił bramkarz. 20 minut później młody Jakub Nowak świetnie ograł przeciwnika i ruszył na bramkę Lechii. Zagrał do Paszka, a ten chciał posłać futbolówkę do Idzika. Niestety zrobił to źle i rywale zatrzymali ten atak.

Jednak druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu Niebieskich. Idzik najpierw w 59. minucie, a następnie w 61. pokonał bramkarza Lechii - Wojciecha Fabisiaka. Swoje gole zdobył głową, wykorzystując dwukrotnie dośrodkowania kolegów. Na to gospodarze nie potrafili odpowiedzieć. Na dodatek już na sam koniec Winciersz podwyższył prowadzenie na 0:3 i Lechia była na kolanach.

Drużyna z Chorzowa po 14 kolejkach ma na koncie 23 punkty i do lidera traci tylko 6 oczek.