Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Rozpoczyna się drugi dzień Europejskiego Forum Przyszłości

Wiadomości
Za nami pierwszy dzień Europejskiego Forum Przyszłości. Debaty, rozmowy oraz dyskusje, które mają pomóc w odpowiednim przygotowaniu się do wyzwań, które czekają na nas w kolejnych latach. Dzisiaj rusza drugi dzień EFP. Co będzie się działo na Stadionie Śląskim?

Za nami pierwszy dzień Europejskiego Forum Przyszłości, gdzie nie zabrakło wielu ważnych tematów dotyczących najistotniejszych wyzwań cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczym współczesnego świata, w takich dziedzinach jak: polityka, społeczeństwo, nowe technologie, czy rolnictwo.

Listy do uczestników skierowali prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.

 Powinniśmy wyzwolić potencjał, który jest w nas. Jesteśmy w ważnym momencie. Nie ma łatwo i w świecie i w Europie. Mamy i wrogów i przyjaciół. Chcemy być uczciwi, ale nie zawsze są uczciwe metody wokół nas – mówił marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, podczas otwarcia Forum. I dodał: Nasi partnerzy w różnych wymiarach – jeśli chodzi o współpracę regionalną – wskazują nam swoje doświadczenia, że transformacja w europejskich regionach była z problemami. Więc nie ma jednej metody, która pozwoli nam to wszystko zrealizować bezproblemowo, ale jeśli się do tego dobrze przygotujemy i będziemy współpracować, jestem przekonany, że damy radę.

Drugi dzień EFP to kolejne debaty z udziałem ekspertów i przedstawicieli z całego świata. Wśród wielu czwartkowych wydarzeń znalazł się "PLUG AND PLAY Konkurs startupowy InSilesia Investment ŚFR". To rywalizacja skierowana do startupów oraz przedsiębiorstw z sektora MŚP, wdrażających innowacyjne rozwiązania (produkty, usługi, procesy), mogące znaleźć zastosowanie w regionach wdrażających procesy transformacji gospodarczej, a także regionach postindustrialnych, chcących rozwijać i tworzyć cyfrowe społeczeństwa. Współorganizatorem konkursu jest Plug and Play - akcelerator z Doliny Krzemowej, zrzeszający młode technologiczne firmy, światowe korporacje i inwestorów oraz łączący najlepsze technologiczne startupy z największymi światowymi korporacjami. Pula nagród w konkursie wynosi 150 tys. zł.