Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Rozliczasz PIT w Tarnowskich Górach? Możesz wygrać samochód

Wiadomości
Urząd Miejski w Tarnowskich Górach ogłasza loterię dla mieszkańców, która potrwa od 01.03.2021 do 10.05.2021 r. Zgłoszenia do loterii przyjmowane będą poprzez stronę internetową lub wrzucenie kuponów do urny w urzędzie.

Do wygrania jest łącznie 15 nagród, a najcenniejsza z nich, czyli hybrydowy samochód Suzuki Swift jest warta aż 53 tys. brutto. Do zdobycia są także dwa rowery elektryczne EcoBike Cortina 17′, trzy konsole do gier Xbox X, cztery tablety Samsung Galaxy Tab A7 oraz pięć voucherów do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Losowanie tych wyjątkowych nagród zaplanowano na 24 maja.

Dzięki pieniądzom z  podatków możliwe są kolejne inwestycje w szkołach i przedszkolach. To z naszych pieniędzy finansowane są kolejne drogi, skwery, place zabaw i parki. Środki z trafiającego do gminy podatku PIT przeznaczane są także na inne miejskie inwestycje, pomoc czy działania społeczne. Płacąc podatki w swoim miejscu zamieszkania wspieramy lokalną społeczność, decydujemy o realizowanych w mieście przedsięwzięciach, inwestujemy w szkoły i przedszkola, w których uczą się nasze dzieci. Chyba nie trzeba dodawać, że w czasie pandemii taka pomoc jest cenniejsza niż kiedykolwiek wcześniej - informuje UM Tarnowskie Góry.

W Tarnowskich Górach dobrze się mieszka. Owszem brzmi to jak slogan reklamowy. To jednak nie tylko hasło promocyjne. U nas naprawę mieszka się dobrze – potwierdzają to liczby wydawanych w mieście pozwoleń na budowę, których suma sięga rocznie nawet 400. Jako jedna z nielicznych śląskich gmin nie mamy problemów z demografią – gdy w innych gminach drastycznie ubywa mieszkańców – u nas co roku jest ich więcej. Nie każdy z nowych tarnogórzan pamięta jednak o przekazywaniu podatku gminie, w której mieszka

mówi Arkadiusz Czech, burmistrz miasta. 

Aż 24,02 % dochodów budżetowych Tarnowskich Gór stanowią wpływy z podatków PIT i CIT. Sam dochód z PIT to około 80 mln zł. Dochód z CIT – dodatkowe 3 mln zł. 

Pieniądze z trafiającego do gminy podatku PIT przeznaczane są m.in. utrzymanie miasta, miejskie inwestycje, pomoc społeczną i edukację. Jeśli mieszkacie w Tarnowskich Górach nie zapomnijcie zadbać o to, by Wasze podatki trafiły do budżetu naszego miasta. Płacąc podatki w swoim miejscu zamieszkania wspieracie lokalną społeczność, decydujecie o jakości życia w mieście i zaspokajaniu potrzeb Waszych rodzin. Mam nadzieję, że organizowana przez nas loteria zachęci wszystkich tych, którzy mieszkają w naszym mieście, a rozliczają się jeszcze w innych miejscowościach, do wskazania Tarnowskich Gór w rocznym zeznaniu podatkowym. Rozliczaj PIT w Tarnowskich Górach!

zachęca burmistrz. 

Do samego rozliczenia się w miejscu zamieszkania nie potrzeba wiele. W deklaracji należy jedynie wpisać swój aktualny adres i rozliczenie PIT wysłać do urzędu skarbowego w mieście, w którym mieszkamy. Jeżeli rozliczamy się online, to przyporządkowanie odpowiedniego urzędu skarbowego nastąpi automatycznie.

Więcej informacji wraz z regulaminem konkursu na specjalnej stronie loterii: https://pitwtg.pl 

źródło: UM Tarnowskie Góry


Komentarze