Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Rowerem dookoła Polski - dziś przystanek w Wiśle

Skocz w Beskidy
TAGIWisła
1 stycznia 2021 r. w samotną wyprawę rowerową dookoła Polski z Niechorza wyruszył Paweł Małaszko. Ponad 1200 km już za nim, a łącznie do pokonania ma ponad 3500 km.

Wczoraj dotarł do Wisły, a dziś udało się go spotkać na rynku miasta. W krótkiej rozmowie z sekretarzem miasta Sylwestrem Foltynem, rowerzysta zdradził, że nie pierwszy raz jest w Wiśle, zaś wizja podjazdu na Przełęcz Salmopolską towarzyszyła mu od dnia startu. Dziś ten cel uda się zrealizować!

Zakończenie wyprawy nastąpi ponownie w Niechorzu, gdzie Paweł ma zamiar dojechać pod koniec lutego. 

W trakcie całej wyprawy kwestuje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uruchomił eSkarbonkę WOŚP, na którą można wpłacać pieniądze. Chce w ten sposób pomóc najmłodszym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują. Link do skarbonki oraz relację z wyprawy możecie śledzić na profilu: Paweł Małaszko Zimowa Wyprawa Rowerowa Dookoła Polski.

Rowerzysta jest goszczony przez najróżniejsze osoby, w Wiśle nocował u Karoliny i Mateusza. Plan wyprawy na dziś, mimo siarczystego mrozu, to dojazd do Żywca! Na rynku w Wiśle termometr wskazywał -15 stopni. Trzymamy kciuki za powodzenie ekspedycji!


Komentarze