Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Rajza po Muzeum Śląskim, czyli gratka dla miłośników sztuki!

Wystawy stałe od lat cieszą się dużą popularnością. Zwiedzający mają okazję zapoznać się z wyjątkowymi dziełami sztuki. Od teraz placówka zaprasza również na „Rajzę po Muzeum”.

Przedsięwzięcie pozwala zaznajomić się z wystawami stałymi znajdującymi się w ofercie muzeum w sposób jeszcze głębszy.

Uczestnicy zwiedzania poznają najważniejsze dzieła z kolekcji Muzeum Śląskiego, a każdy z wielbicieli sztuki zapewne znajdzie coś dla siebie. Prezentowana kolekcja sztuki polskiej od 1800 roku aż do współczesności na pewno przyciągnie uwagę, tak samo jak plastyka nieprofesjonalna czy też śląska sztuka sakralna. Dla zainteresowanych regionem jest również wystawa poświęcona historii Górnego Śląska, a pasjonaci teatru z pewnością zapoznają się z bogatą kolekcją scenografii teatralnych – podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

„Rajza po Muzeum”, czyli zwiedzanie z przewodnikiem, to przynajmniej 90 minut artystycznych doznań, które przenoszą uczestników w niezwykły świat z przeszłości oraz współczesności. Grupy zorganizowane mogą obecnie liczyć nie więcej niż 10 osób, a zwiedzanie wraz z przewodnikiem w języku polskim jest możliwe w soboty oraz niedziele o godzinie 16.00.

Więcej informacji na temat „Rajzy po Muzeum” można uzyskać pod adresem mailowym przewodnicy@muzeumslaskie.pl lub telefonicznie: tel. 32 2130 892, kom. 504 269 094.

Materiał powstał we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach - instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego. 


Komentarze