Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
25 °C
AAA

Rada Miasta Katowice powołała Komisję Klimatu! Wszystko nad podziałami

#EkoSilesia
Komisję Klimatu powołała w czwartek Rada Miasta Katowice. Organ ten ma pracować nad rozwiązaniami, które na szczeblu miejskim będą minimalizować niekorzystne zmiany klimatu.

To, co się dzieje na poziomie lokalnym, oddolnym, przyśpiesza działania prorozwojowe, w tym na rzecz ochrony środowiska – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Katowic Marcin Krupa.

Przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Katowice Jarosław Makowski podkreślił, że to ten klub zaproponował powołanie Rady Klimatu i dziękował radnym z innych ugrupowań za życzliwość dla tej inicjatywy.

"To jest jasny znak, że klimat, podobnie jak smog, jest kosmopolityczny, że jego konsekwencje dotykają nas niezależnie od tego, czy mamy prawicowe, czy lewicowe poglądy" – powiedział.

Zdaniem Makowskiego katowicka Rada Klimatu będzie w mieście ważnym partnerem dla strony społecznej, np. dla Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwość Piotr Pietrasz zwrócił uwagę, że powołanie Rady Klimatu to przykład porozumienia ponad podziałami politycznymi w Katowicach. "Możemy pracować nad wspólnymi rozwiązaniami. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana" – podkreślił radny.

Źródło : PAP


Komentarze