Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Pszczyna pomaga Buczy. Busy z darami pojechały do Ukrainy

Wiadomości
fot. Dariusz Skrobol Facebook
W cztery dni Pszczyna zebrała mnóstwo darów dla mieszkańców zrujnowanej Buczy. W Wielki Piątek i we wtorek pojechały pierwsze transporty. Pszczyna planuje kolejną dostawę już za kilka dni.

Świat zszokowany był obrazami i doniesieniami z podkijowskiej Buczy, kiedy rosyjska armia opuściła to miasto. Zniszczona budynki mieszkalne, szpitale, szkoły oraz to co najgorsze - ciała cywili na ulicach. Bucza to miasto partnerskie Pszczyny, dlatego burmistrz Dariusz Skrobol ogłosił żałobę. Ale na tym nie zakończyły się działania władz Pszczyny, które ogłosiły zbiórkę darów dla potrzebujących z Buczy.

- Skontaktowaliśmy się z partnerami z Buczy, którzy przygotowali nam listę najpotrzebniejszych produktów. Następnie ogłosiliśmy publiczną zbiórkę, która trwałą cztery dni. Był bardzo duży apel na nasz apel - mówi Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Pszczynie. Mieszkańcy i partnerzy do 13 kwietnia przynieśli dary w postaci żywności długoterminowej, środków higienicznych, produktów dla dzieci oraz sprzętu AGD. W Wielki Piątek do granicy polsko-ukraińskiej pojechał pierwszy bus z darami raz z pojazdem medycznym ,które przekazało niemieckie miasto partnerskie Stadt Bergisch Gladbach.

- Kiedy widzisz na granicy dziesiątki osób niosących pomoc, to zdaje sobie człowiek sprawę, że po drugiej stronie ktoś tej pomocy potrzebuje - komentuje burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

We wtorek, 19 kwietnia bezpośrednio do Buczy wyjechały kolejne trzy busy wypełnione darami z Pszczyny. -  Dogadujemy się na kolejny duży transport. Darów jest w sumie na siedem busów - dodaje Łapa.


Komentarze